Zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej

W miniony piątek odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego tegorocznych maturzystów. W obecności Burmistrz Łomianek Pani Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów pozostałych klas wręczono świadectwa ukończenia szkoły tegorocznym absolwentom. W słowach skierowanych do młodzieży Pani Burmistrz przekazała życzenia powodzenia na egzaminie maturalnym oraz w życiu dorosłym, które wymaga wytrwałości i otwarcia na drugiego człowieka. Pan dyrektor w imieniu całej społeczności dołączył się do życzeń Pani Burmistrz. Zachęcił również młodzież do odważnego kroczenia w życiu, podejmowania wyzwań i wyznaczania kolejnych celów.

Tradycyjnie, wspomniano także 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie młodszych klas przybliżyli genezę i znaczenie ustawodawstwa z końca XVIII wieku.