Aktualności 2018/2019

2018-10-16 09:07:40

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

W przeddzień 40 rocznicy wyboru K. Wojtyły na papieża w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Powiatu Warszawskiego Zachodniego, w której udział wzięli: Starosta, Pan Jan Żychliński, członek Zarządu PWZ Pani Jolanta Stępniak, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji P. Anna Pakoca, dyrektorzy oraz nauczyciele ze szkół naszego powiatu oraz społeczność szkolna. W programie przypomnieliśmy 16.10.1978 r. oraz słowa Jana Pawła II skierowane do nauczycieli w Łowiczu (1999). Dziękując za pracę dyrektorom i nauczycielom oraz składając życzenia Pan Starosta wskazał nieprzemijający autorytet Papieża Polaka jako niedościgniony i wciąż obowiązujący wzór, a Pan Dyrektor naszej szkoły nawiązał do słów Jana Pawła II, który podpowiadał wychowanie młodzieży w otwartości na świat i umiłowaniu Ojczyzny. Szczególnie nastrojowym uzupełnieniem życzeń Przewodniczącej Rady Rodziców PLO Pani Moniki Kotomskiej oraz młodzieży były utwory muzyczne wykonane na gitarze przez ucznia klasy 1 Wojciecha Derentowicza. Nie zabrakło i prezentu dla uczniów - "Ptasie mleczko" stało się już naszym daniem firmowym :) Na zakończenie uroczystości udaliśmy się pod kamień upamiętniający Jana Pawła II przed ICDS, gdzie zaśpiewaliśmy Barkę.

Wojciech Derentowicz w utworze Cavatina Stanleya Myersa