Aktualności 2020/2021

2019-10-10 10:14:18

Wyjazd integracyjny

W dniach 9 - 11.10.2019 r. klasa 1G, 1P i cześć 2A udała się na wycieczkę. Wyjazd był połączeniem integracji uczniów naszego liceum ze zwiedzaniem miejsc poświęconych patronowi naszej szkoły. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem historii. Zwiedziliśmy były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau. Dzięki ogromnej wiedzy przewodników mogliśmy lepiej zrozumieć tragedię, która miała tutaj miejsce. Wieczorem uczestniczyliśmy w zabawach, dzięki którym lepiej się poznaliśmy. Następny dzień był pod hasłem ENERGYLANDII. Kilka godzin spędzonych w parku rozrywki, niewątpliwie sprzyjało integracji. Zdecydowani faworyci to Hyperion i Zadra. Zmęczeni, ale pozytywnie uradowani wieczorem wzięliśmy udział w rozgrywkach między dobrymi i złymi, czyli gra w Mafię. Do późnych godzin nocnych zmagaliśmy się z tym, aby uratować miasto. Szczęśliwie się udało! Ostatni dzień należał do patrona naszej szkoły. Chcąc uczcić Jego pamięć, pojechaliśmy do Wadowic, do domu rodzinnego Karola Wojtyły. Czas spędzony w muzeum upłynął zawrotnie szybko. Zaraz po wyjściu nie mogliśmy udać się nigdzie indziej, niż na kremówki papieskie, aby podsumować ten jakże udany wyjazd. A, że był udany świadczyły pytania: „Kiedy następny?”.