Aktualności 2021/2022

2021-05-21 10:15:20

Poznać Patrona

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła - patron naszego liceum.

Z tej okazji uczniowie wzięli udział w internetowej grze Escape room dotyczącej życia przyszłego papieża. W drugiej części zajęć, każda klasa została podzielona na 4 grupy. Zadania, które przyszło im rozwiązywać dotyczyły m.in. wywiadu z Karolem Wojtyłą na temat współczesnych problemów świata m.in epidemii, szczepień, niepokojów społecznych. Należało również sprawdzić i poszukać informacji historycznych – np. kto był królem Wielkiej Brytanii w roku urodzenia Wojtyły, albo kto był Naczelnikiem w Polsce w tym okresie. Jedna z grup musiała zaplanować wycieczkę z Karolem uwzględniając jego pasję, a kolejna zastanowić się nad wybranymi cytatami patrona naszej szkoły.

Kreatywność i zaangażowanie uczniów oceniamy na 6!

zdjęcia z wydarzenia