Witamy w Liceum Ogólnokształcącym

Nasze liceum skończyło 18 lat!

Nasz Patron
Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

WSTAJEMY Z KANAPY!
Z Łomianek do Wadowic i Rzymu
SZLAKAMI PAPIESKIMI W 100 LECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę.

Posiadamy doskonale wyposażoną salę informatyczną

W budynku szkoły basen i hala sportowa.

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

Aktualności 2020/2021

2021-06-14 10:15:20

Narodowy Dzień Pamięci

14 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Dokładnie 81. lat temu pierwsi więźniowie polityczni trafili do obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau.

2021-06-02 10:15:20

Dzień Dziecka

Z okazji dzisiejszego święta Nasza młodzież udała się do Pizza Łomianki gdzie przy sprzyjającej aurze, pysznej pizzy i w miłej atmosferze upłynęło wtorkowe przedpołudnie :)

zdjęcia z wydarzenia

2021-05-21 10:15:20

Poznać Patrona

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła - patron naszego liceum.

Z tej okazji uczniowie wzięli udział w internetowej grze Escape room dotyczącej życia przyszłego papieża. W drugiej części zajęć, każda klasa została podzielona na 4 grupy. Zadania, które przyszło im rozwiązywać dotyczyły m.in. wywiadu z Karolem Wojtyłą na temat współczesnych problemów świata m.in epidemii, szczepień, niepokojów społecznych. Należało również sprawdzić i poszukać informacji historycznych – np. kto był królem Wielkiej Brytanii w roku urodzenia Wojtyły, albo kto był Naczelnikiem w Polsce w tym okresie. Jedna z grup musiała zaplanować wycieczkę z Karolem uwzględniając jego pasję, a kolejna zastanowić się nad wybranymi cytatami patrona naszej szkoły.

Kreatywność i zaangażowanie uczniów oceniamy na 6!

zdjęcia z wydarzenia

2021-05-18 10:15:20

Święto Szkoły

18 maja przypada 101. rocznica urodzin Karola Wojtyły – Patrona Naszego Liceum. Z uwagi na obowiązujące ograniczenia delegacja uczniów w imieniu całej społeczności złożyła kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. W najbliższych dniach uczniowie wezmą udział w szeregu wydarzeń, które będą miały na celu przybliżenie postaci Patrona. Z okazji Święta Szkoły uczniom, rodzicom/opiekunom, pracownikom i sympatykom składamy najserdeczniejsze życzenia.

2021-05-17 10:15:20

Początek rekrutacji!

Przypominamy, że od dnia dzisiejszego można składać wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej L0. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są w zakładce Rekrutacja. Zapraszamy!

2021-05-13 10:16:20

17 maja wracamy do szkoły!

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, od 17 maja uczniowie częściowo wrócą do stacjonarnej nauki. Na terenie szkoły nadal jednak trzeba przestrzegać zasad reżimu sanitarnego czyli:

- przy wejściu na teren szkoły należy zdezynfekować dłonie,
- w częściach wspólnych (korytarz) należy zakrywać usta i nos maseczką,
- podczas lekcji nie ma obowiązku używania maseczki z wyjątkiem sytuacji kiedy kontaktujemy się z nauczycielem,
- należy zachowywać w miarę możliwości dystans co najmniej 1.5 m od innych osób,
- w przypadku wystąpienia objawów infekcji trzeba pozostać w domu.

Do zobaczenia :)

2021-05-13 10:15:20

Debata oksfordzka

4 maja odbyła się międzyszkolna debata oksfordzka uczniów szkół z Łomianek. Młodzież pochyliła się nad kwestią zakazu udziału dzieci w talent show. Debata była poprzedzona dwoma spotkaniami warsztatowymi dotyczącymi zasad na jakich odbywa się ta forma dyskusji. Nasze liceum reprezentowało dwóch uczniów: Tomasz Torbus i Mateusz Mazurek.

2021-05-10 10:14:18

Tydzień Bibliotek

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W pierwszych latach było to święto ruchome, ale zawsze odbywające się w tygodniu, w którym przypadał 8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od kilku lat termin Programu jest stały – Tydzień Bibliotek jest realizowany od 8 do 15 maja. W ramach Tygodnia Bibliotek, biblioteka szkolna przygotowała dwie prezentacje tematyczne, zapraszamy do zapoznania się z ich treścią.

Prezentacja - BIBLIOTEKA ALEKSANDRYJSKA

Prezentacja - BIBLIOTEKA WATYKAŃSKA