Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach

Nagłówek strony

nazwa i motto szkoły

Godło Polski

Witamy w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym

Nasze liceum skończyło 18 lat!

Nasz Patron
Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

WSTAJEMY Z KANAPY!
Z Łomianek do Wadowic i Rzymu
SZLAKAMI PAPIESKIMI W 100 LECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę.

Przedmiot: praktyczne zastosowanie informatyki (tworzenie aplikacji internetowych, programowanie, obsługa baz danych, multimedia, grafika, pakiety biurowe)

Autorski program przygotowania do studiów w akademiach wychowania fizycznego.

Terminarz

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

Aktualności 2018/2019

2019-06-19 14:30:22

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Ostatni dzwonek roku szkolnego zabrzmiał o godzinie 8.00 :) W naszej uroczystości wziął udział Wicestarosta PWZ Pan Wojciech Białas, który pogratulował osiągnięć oraz życzył dobrych i bezpiecznych wakacji. Kończąc pięcioletnią kadencję Pan Dyrektor ucałował Sztandar szkoły i stwierdził, że "dyrektorem się bywa, a nauczycielem się jest." Podziękował za współpracę Organowi Prowadzącemu, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom, polecając pamięci szkoły "papieskie szlaki" przed Stuleciem urodzin Patrona i wartości zapisane w Misji Liceum: "OSOBA" czyli szacunek, "CZYN" czyli zaangażowanie oraz "ODPOWIEDZIALNOŚĆ". Jesteśmy dumni z: Zosi, Laury, Adama, Wojciecha i Andrzeja - Wyróżnionych za osiągnięcia w nauce, oraz: Eriki, Janka i Mateusza - Wyróżnionych za zaangażowanie w życie szkoły. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców. Wśród wyróżnionych znaleźli się także: ks. Krystian, który zmienia parafię i Pani Maria Rogowicz, sekretarz liceum, która w czerwcu świętuje 30 lecie pracy zawodowej. Na zakończenie Wojciech Derentowicz zaczarował słuchaczy utworem Andrew Yorka pt. "Home."


2019-06-14 16:38:42

Jeziorak

W dniach 9 - 13 czerwca druga tura zwycięzców konkursu w projekcie "Różne oblicza wolności" poznawała tajniki żeglarstwa pod czujnym okiem kapitana Macieja Mickiewicza na wodach Jezioraka. Pogoda i humory naprawdę dopisały!


2019-06-14 16:37:29

O Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii

Przed wakacjami odbyło się kolejne spotkanie z Panią Veroniką Kawką, native speakerem. Tym razem poświęcone różnicom języka i kultury pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią. Warto wiedzieć przed wyjazdem :)

zdjęcie ze spotkania

2019-06-07 18:49:46

Spotkanie z powstańcem

7 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć w naszym liceum Panią Wandę Traczyk-Stawsķą ps. Pączek. Uczestniczka Powstania Warszawskiego z wielkim przejęciem opowiadała o wydarzeniach sierpnia '44 roku i doświadczeniach wojennych wcześniejszych lat. Pani Wanda uczuliła młodzież, by ta pamiętała o poległych w trakcie powstania. Na zakończenie został odczytany apel Nigdy więcej wojny. Była to niezwykle pouczająca lekcja historii, za którą bardzo jesteśmy wdzięczni!


2019-06-05 19:50:49

5 czerwca 2019

Jak we wszystkie dni rejsu gdański poranek przywitał nas pięknym słońcem. Po porannych odwiedzinach u Neptuna na Długim Targu i w Bazylice Mariackiej przyszedł czas powrotu do mariny w Górkach Zachodnich. Kolejne wachty próbowały swych sił przy sterze oraz zwrotach. Niezapomniany zachód słońca i uwieczniona przez Maksa burza na horyzoncie oddają urok tych chwil. I jeszcze rekord Patryka, który podczas nieoczekiwanego szkwaliku utrzymał za sterem ponad 7 węzłów! Trzeba wracać na ląd, by wypłynąć znowu na morze, szlakiem wolności.


2019-06-04 18:41:45

4 czerwca 2019

Poranek 4 czerwca zastał nas w helskiej marinie skąd podpłynęliśmy do wybrzeża Sopotu, a następnie koło Westerplatte do Gdańska. Zgodnie z żeglarskim obyczajem na wysokości Pomnika Poległych Obrońców oddaliśmy hołd i odśpiewaliśmy hymn, a po pokonaniu Motławy przycumowaliśmy na starówce w Gdańsku. W marinie odwiedziła nas Pani Burmistrz, dzieląc się z nami swoimi doświadczeniami żeglarskimi i wrażeniami z rocznicowego spotkania samorządowców. Dzień zakończył koncert 30 lecia wyborów 1989.


2019-06-03 20:46:40

2-3 czerwca 2019

Po przybyciu do Gdańska, zwiedzeniu stałej wystawy ECS oraz historycznej sali BHP, w której podpisano Porozumienia Sierpniowe odbył się wieczorny kurs podstaw żeglarstwa prowadzony przez naszego skipera Tadeusza i I oficera Mikołaja. Hitem okazały się niezastąpione węzły, zwłaszcza ochrzczony "magicznym." W poniedziałek z rekordową prędkością 7 węzłów ruszyliśmy do Helu. Niech Was nie dziwi zapis trasy: odnajdźcie na nim: ósemkę sztagową, rundę rufową, zwrot przez rufę i przez sztag... :)


2019-05-24 18:42:37

"Różne oblicza wolności" - konkurs

W piątek 24 maja 2019 odbyła się część konkursowa projektu "Różne oblicza wolności" Uczniowie rywalizowali w trzyosobowych zespołach, a następnie zwycięskim drużynom zostały przekazane bandery na rejsy po Jezioraku oraz Zatoce Gdańskiej i oczywiście, życzenia dobrego wiatru!.


2019-05-17 18:34:34

Święto szkoły

...

W przeddzień 99 urodzin Patrona, po projekcji filmu "Z dalekiego kraju" przybył do nas Pan Profesor Krzysztof Zanussi, a także: członek Zarządu PWZ Pan Paweł Białecki, wiceburmistrz Łomianek Pan Witold Gawda, dyrektor ZS w Dziekanowie Leśnym Pani Anna Kajszczak z młodzieżą i nauczycielami oraz sąsiedzi z SP nr 3. Pan Zanussi w zajmujących słowach przywołał historię swoich wielokrotnych spotkań z Papieżem, anegdoty oraz wspomnienia z okoliczności powstania filmu. Z wielką wdzięcznością słuchacze przyjęli refleksje związane z współczesnością i zaskoczeniem, gdy Pan Profesor zaproponował: "Uczcie się mandaryńskiego".


2019-05-16 18:38:33

W Sejmie RP

Dnia 10 maja 2019 z Panią Poseł Kingą Gajewską utrwalaliśmy zasady parlamentaryzmu oraz poznaliśmy budynek sejmowy. Można powiedzieć, że to również nasz "szlak papieski": 11 czerwca 1999, czyli 20 lat temu nasz Patron mówił na ul. Wiejskiej:

"Po raz pierwszy Papież przemawia do połączonych izb polskiego Parlamentu, w obecności władzy wykonawczej i władzy sądowniczej, przy udziale korpusu dyplomatycznego. Trudno w tej chwili nie wspomnieć o długiej, sięgającej XV wieku historii polskiego Sejmu czy o chlubnym świadectwie ustawodawczej mądrości naszych przodków, jakim była Konstytucja 3 Maja z 1791 roku. Dziś, w tym miejscu, w sposób szczególny uświadamiamy sobie zasadniczą rolę, jaką w demokratycznym państwie spełnia sprawiedliwy porządek prawny, którego fundamentem zawsze i wszędzie winien być człowiek i pełna prawda o człowieku, jego niezbywalne prawa i prawa całej wspólnoty, której na imię naród. (...)"