Witamy w Liceum Ogólnokształcącym

Nasze liceum skończyło 18 lat!

Nasz Patron
Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

WSTAJEMY Z KANAPY!
Z Łomianek do Wadowic i Rzymu
SZLAKAMI PAPIESKIMI W 100 LECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę.

Posiadamy doskonale wyposażoną salę informatyczną

W budynku szkoły basen i hala sportowa.

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

1920 – R O K S T U L E C I A U R O D Z I N P A T R O N A – 2020

Aktualności 2020/2021

2020-11-21 10:14:18

Nowe wytyczne w związku z pandemią

Decyzją Rządu RP ogłoszoną dziś przez Prezesa Rady Ministrów nauczanie zdalne zostało wydłużone do 23 grudnia. Dodatkowo ferie zimowe w bieżącym roku szkolnym wyznaczono na czas 4 - 17 stycznia. Oznacza to, że do pracy stacjonarnej wrócimy najwcześniej 18 stycznia (przy sprzyjającej sytuacji epidemicznej).

2020-11-17 10:14:18

Akcja mikołajkowa

Jak co roku zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji "Mikołajki dla Mukoludków".

Szczegóły w linku

2020-11-04 10:14:18

Dalsze zawieszenie stacjonarnej pracy szkoły

Decyzją Rządu RP z uwagi na zagrożenie epidemiczne nauka zdalna będzie kontynuowana do 29 listopada.

2020-10-29 10:14:18

Zbiórka dla schroniska

20 października zakończyliśmy zbiórkę dla schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. Zaangażowanie społeczności szkolnej pozwoliło zgromadzić znaczną ilość karmy oraz innych artykułów dla zwierzaków. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

2020-10-23 10:14:18

Nauczanie zdalne

Decyzją rządu od soboty 24 października cały kraj znajdzie się w strefie czerwonej. Od najbliższego poniedziałku do 8 listopada lekcje będą realizowane w formie zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Plan lekcji zdalnych - Aktualizacja

2020-10-18 10:14:18

#uKarola

Celem minionego tygodnia upływającego pod hasłem #uKarola było zakończenie projektu edukacyjnego LOLEK_100, który miał mieć finał w Rzymie. Jednak z wiadomych powodów nie doszło do jego realizacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych uczniów – zorganizowaliśmy tydzień integracyjny połączony z obchodami minionych setnych urodzin Karola Wojtyły. Każdego dnia wykonywali oni zadania, które służyły bliższemu poznaniu społeczności klasowej i szkolnej oraz – co oczywiste – Naszego Patrona.

Przechadzając się korytarzem szkolnym można zauważyć efekty pracy każdej klasy. Finał akcji odbył się w piątek, kiedy to uczniowie zmierzyli się w turnieju wiedzy. Nie ukrywajmy – było emocjonująco. Na koniec jak to podczas urodzin, każda klasa otrzymała tort i w dobrych humorach opuściła mury szkoły. Obyśmy w pełnym składzie wrócili do niej jak najszybciej.

2020-10-16 10:14:18

Od poniedziałku nowa organizacja pracy szkoły!

Zgodnie z nowymi zalecaniami odnośnie funkcjonowania szkół w strefie żółtej, od 19 października zajęcia w Naszym liceum będą się odbywały w trybie mieszanym (hybrydowym). Przez pierwsze dwa tygodnie klasa Ia i IIIa będą miały lekcje zgodnie z planem na terenie szkoły zaś klasa IIg i IIp będą pracowały w trybie zdalnym. Po wspominanych dwóch tygodniach sytuacja ulegnie odwróceniu (klasy drugie będą pracowały na terenie szkoły, klasa I i III przejdą w tryb pracy zdalnej).

Lekcje online będą się odbywały zgodnie z poniższym planem na platformie Teams. Pozostałe godziny z tygodniowego planu będą realizowane w formie zadań zleconych również w pakiecie Office 365.

Plan lekcji zdalnych