Witamy w Liceum Ogólnokształcącym

Nasze liceum skończyło 18 lat!

Nasz Patron
Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

WSTAJEMY Z KANAPY!
Z Łomianek do Wadowic i Rzymu
SZLAKAMI PAPIESKIMI W 100 LECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę.

Posiadamy doskonale wyposażoną salę informatyczną

W budynku szkoły basen i hala sportowa.

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

Aktualności 2020/2021

2021-05-04 10:15:20

Egzamin dojrzałości

4 maja rozpoczął się maraton maturalny. Trzymamy kciuki za Naszych Absolwentów!

2021-04-30 10:15:20

Majowe święta

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej. Święto ustanowiono stosunkowo niedawno, bo w 2004 roku. Dzień ten w duchu refleksji patriotycznej ma zwrócić naszą uwagę na symbole narodowe, które w minionych latach były wyrazem tęsknoty, wolności i narodowej wspólnoty łącząc Polaków rozsianych po całym świecie. 3 maja wspominamy uchwalenie Konstytucji z 1791 roku. Akt ten był drugim tego typu na świecie. Burzliwe okoliczności procedowania ustawy zasadniczej obrazują złożoną ówcześnie sytuację Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Autorzy Konstytucji wykazali się dalekowzrocznością podejmując jedną z ostatnich prób uratowania kraju przed upadkiem. Nieco ponad rok obowiązywania dokumentu zakorzenił w Polakach chęć samostanowienia o sobie w duchu wolności i równości. Ta niepochamowana tęsknota nie umarła przez 123 lata zaborów stanowiąc pretekst do walki zbrojnej i pracy organicznej aż po odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Niech nadchodzące dni będą dobrą okazją do wspomnień wydarzeń przeszłych oraz niech stanowią pole do refleksji nad kształtem naszego najbliższego otoczenia i kształtem Polski obecnie i dla kolejnych pokoleń.

2021-04-30 10:14:20

Pożegnanie maturzystów

W dniu dzisiejszym uroczyście pożegnaliśmy tegoroczną klasę trzecią. Z uwagi na obostrzenia epidemiczne uroczystość podobnie jak przed rokiem miała skromniejszy charakter. W obecności dyrektora i wychowawcy klasy wręczono świadectwa ukończenia szkoły. Liceum z wyróżnieniem ukończyło dwóch uczniów: Wojciech Derentowicz i Adam Wierzbowski. Obok życzeń przekazanych przez Starostę Powiatu Warszawskiego Pana Jana Żychlińskiego uczniowie otrzymali cenne nagrody. Dla każdego absolwenta przygotowano też drobne upominki. Życzymy wszystkim pomyślnego startu w dorosłość.

2021-04-29 10:14:20

Zmiany w funkcjonowaniu szkół

Dzisiaj przedstawiono harmonogram powrotu szkół do nauki stacjonarnej. Szczegóły pracy w trybie hybrydowym zostaną przekazane niebawem.

2021-04-23 10:14:18

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W piątek, 23 kwietnia obchodzimy w tym roku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami przygotowanymi przez Pana Rajmunda Wilamowskiego – opiekuna biblioteki w naszej szkole. Znajdziemy tam kilka ciekawych informacji na temat książki m.in w ujęciu historycznym. Druga prezentacja dotyczy praw autorskich – zagadnienia istotnego a często bagatelizowanego.

Prezentacja - O książce kilka razy naj

Prezentacja - Prawa autorskie

2021-04-21 10:14:20

Egzamin maturalny w 2022 i 2023 roku

Minister Edukacji i Nauki przedstawił dziś główne zasady organizacji m.in. egzaminów maturalnych w 2022 i 2023 roku.

2021-04-21 10:14:18

Zmiany w obostrzeniach w obszarze edukacji

Minister Zdrowia na dzisiejszej konferencji poinformował o regionalizacji obostrzeń w zakresie edukacji w klasach I - III szkół podstawowych. Szkoły ponadpodstawowe będą kontynuowały w przyszłym tygodniu pracę zdalną. Przypominamy, że w dniach 4 - 7 maja nie odbywają się zajęcia dla klas 1a, 2g i 2p z uwagi na trwający egzamin maturalny.

2021-04-19 10:14:18

CKE w sprawie matur

W dniu dzisiejszym Centralna Komisja Egzaminacyjna zamieściła na swojej stronie internetowej wytyczne dotyczące przeprowadzania i organizowania między innymi egzaminu maturalnego w 2021 r. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wytycznymi. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wytycznymi.

2021-04-16 10:14:18

Fotowycieczka

Z uwagi na brak możliwości zorganizowania Dnia Otwartego zapraszamy na fotowycieczkę po Naszej szkole. Mamy nadzieję, że spotkamy się w murach liceum 1 września :) Zapraszamy

Zapraszamy na fotowycieczkę