Witamy w Liceum Ogólnokształcącym

Nasze liceum skończyło 18 lat!

Nasz Patron
Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

WSTAJEMY Z KANAPY!
Z Łomianek do Wadowic i Rzymu
SZLAKAMI PAPIESKIMI W 100 LECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę.

Posiadamy doskonale wyposażoną salę informatyczną

W budynku szkoły basen i hala sportowa.

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

1920 – R O K S T U L E C I A U R O D Z I N P A T R O N A – 2020

2020-05-22 15:07:40

Zawieszenie zajęć do 7 czerwca z wyjątkami

Rozporządzenie Ministra Edukacji z dnia 18 maja zmieniające rozporządzenie z 11 marca w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przedłuża do 7 czerwca ograniczenia w funkcjonowaniu szkół. W tym czasie zajęcia będą realizowane w formie kształcenia na odległość z tym, że:

• od 18 maja na terenie szkoły mogą się odbywać zajęcia rewalidacyjne za zgodą rodziców,
  • od 25 maja na terenie szkoły mogą się odbywać konsultacje z nauczycielami przedmiotów objętych egzaminem maturalnym dla uczniów przystępujących do egzaminu dojrzałości,
  • od 1 czerwca na terenie szkoły mogą się odbywać konsultacje dla uczniów pozostałych klas.

Konsultacje mogą mieć wymiar indywidualny bądź grupowy (do 12 uczniów w grupie).

Powyższe zalecenia obowiązują do 7 czerwca.

2020-05-22 15:05:40

Wytyczne w sprawie egzaminu maturalnego

Proszę o zapoznanie się z zaleceniami CKE i GIS dot. tegorocznego egzaminu maturalnego. Abiturienci proszeni są o sprawdzanie poczty na dzienniku elektronicznym, gdzie będą przekazywane informacje bieżące związane z godzinami i miejscem zdawania kolejnych egzaminów.

Szczegółowe wytyczne: kliknij tutaj

Zasady przeprowadzania egzaminów w 2020 r. - regulacje prawne

2020-05-18 10:07:40

18 maja 2020

W dniu 100. urodzin Karola Wojtyły - Patrona Liceum, dyrektor szkoły w imieniu całej społeczności - nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, pracowników obsługi, rodziców oraz uczniów złożył kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II przy ICDS w Łomiankach.

2020-05-15 14:14:18

Z okazji Święta Szkoły

18 maja przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły - Patrona Szkoły. Data ta jest równocześnie Świętem Szkoły. Zachęcamy przy tej okazji do lektury najnowszego numeru gazetki szkolnej LOLEK. Obok treści poświęconych Patronowi znajdują się tam także materiały o działalności szkoły i rekrutacji na nadchodzący rok szkolny.

2020-05-13 19:07:40

Zapraszamy Kandydatów

2020-05-06 10:14:18

Harmonogram (aktualizacja)

Harmonogram egzaminu maturalnego i link do załącznika pdf. Zobacz Harmonogram .

2020-04-24 14:07:40

Najnowsze informacje w związku z trwającą pandemią

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze decyzją Ministerstwa Edukacji będą zawieszone do 24 maja. Egzamin dojrzałości ma się rozpocząć 8 czerwca. Dodatkowo ogłoszono decyzję odnośnie terminu egzaminu ósmoklasisty. Spowoduje on zmiany w harmonogramie rekrutacji do klasy pierwszej liceum. Szczegóły niebawem na naszej stronie internetowej. W dalszym ciągu będzie realizowane kształcenie na odległość.

2020-04-09 19:07:40

Życzenia Wielkanoc 2020

Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy z uwagi na panującą epidemię koronawirusa mają wymiar szczególny. Nie sposób nie podjąć w tym czasie refleksji na temat kruchości ludzkiego życia. Kolejne obostrzenia dotyczące naszego funkcjonowania w przestrzeni publicznej również pozwalają docenić wachlarz swobód, którymi na co dzień dysponujemy. Szkoła jest tutaj dobrym przykładem. Wyrażam przekonanie, że zarówno nauczyciele jak i uczniowie chcieliby jak najszybszego do niej powrotu.

Życząc radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego chciałbym złożyć serdeczne podziękowania Nauczycielom, którzy podejmują na co dzień ogromny trud zapewnienia kontynuacji pracy dydaktyczno-wychowawczej w naszej szkole. Dziękuję Rodzicom i Opiekunom za zrozumienie sytuacji i wszelkie słowa wsparcia płynące z ich strony. Podziękowania kieruję również do Uczniów, którzy wykazują duże zaangażowanie w bieżącej pracy. Wiem, że Wasz wysiłek przyniesie odzwierciedlenie w wynikach oraz przygotuje Was do stawiania czoła wyzwaniom dnia codziennego.

Niech te święta będą źródłem nadziei, której potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek. Życzę Wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt!

Dyrektor LO, Marek Wiśniewski

2020-04-09 18:07:40

Wydłużenie przerwy od zajęć w szkole

W związku z epidemią koronowirusa władze państwowe podjęły decyzje o kontynuowaniu zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach do 26 kwietnia. W dalszym ciągu realizowane będzie nauczanie na odległość. Egzamin maturalny zostaje przeniesiony na późniejszy termin. Nie odbędzie się wcześniej niż na początku czerwca.

2020-03-22 09:07:40

Zajęcia zawieszone do 10 kwietnia

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wirusa COVID-19, Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski podjął decyzję o kontynuowaniu zawieszenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych w szkołach do 10 kwietnia. W tym czasie zadania jednostki systemu oświaty są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.