Witamy w Liceum Ogólnokształcącym

Nasze liceum skończyło 18 lat!

Nasz Patron
Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

WSTAJEMY Z KANAPY!
Z Łomianek do Wadowic i Rzymu
SZLAKAMI PAPIESKIMI W 100 LECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę.

Posiadamy doskonale wyposażoną salę informatyczną

W budynku szkoły basen i hala sportowa.

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

1920 – R O K S T U L E C I A U R O D Z I N P A T R O N A – 2020

2020-06-26 12:07:40

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Będzie on kojarzony niewątpliwie z nauczaniem zdalnym, z którym mieliśmy do czynienia od 12 marca z uwagi na pandemię koronawirusa. Zaistniała sytuacja wymagała od uczniów i nauczycieli opanowania nowych umiejętności. Był to zatem czas nauki dla nas wszystkich. Wyniki w nauce potwierdzone na świadectwach promocyjnych dowodzą, że Uczniowie dobrze przepracowali ostatnie 10 miesięcy. Za trud wkładany w pracę w przeciągu całego roku szkolnego należą się podziękowania dla nauczycieli, uczniów oraz rodziców/opiekunów. Niech rozpoczynające się wakacje będą czasem odpoczynku. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo w każdym miejscu i czasie. Do zobaczenia 1 września!

2020-06-25 18:07:40

Informacja o egzaminach poprawkowych

.
  • egzamin poprawkowy z matematyki - 20 sierpnia, czwartek, od godziny 9.00.
  • egzamin poprawkowy z informatyki - 20 sierpnia, czwartek, od godziny 12.30.
  • egzamin poprawkowy z j. angielskiego - 21 sierpnia, piątek, od godziny 9.00.

Uczniowie przystępujący do egzaminu poprawkowego proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu w celu odebrania zagadnień.

2020-06-25 09:07:40

Wręczenie świadectw

Odbiór świadectw ukończenia klas pierwszych i klasy drugiej nastąpi 26 czerwca. Klasy zostaną podzielone na dwie grupy względem numerów z dziennika tak, aby nie przekroczyć 10 osób w danej grupie.

• 8.00 – I grupa klasy IG
  • 9.00 – II grupa klasy IG
  • 10.00 – I grupa klasy IP
  • 11.00 – II grupa klasy IP
  • 12.30 – I grupa klasy 2
  • 13.30 – II grupa klasy 2

2020-06-04 19:07:40

Bez lekcji w szkole do wakacji

Na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 3 czerwca 2020 r. do końca roku szkolnego tj. do 26 czerwca na terenie kraju obowiązuje ograniczenie w funkcjonowaniu szkół. Nauka odbywa się zdalnie za pomocą technik kształcenia na odległość. Jednakże od 1 czerwca dla wszystkich uczniów istnieje możliwość odbywania konsultacji na terenie szkoły z danego przedmiotu po wcześniejszym umówieniu z nauczycielem i z zachowaniem limitu osób uczestniczących.

8, 9 oraz 10 czerwca z uwagi na odbywający się egzamin maturalny z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego są dniami wolnymi o zajęć dla uczniów klas 1 i 2.

Informacja dotycząca harmonogramu wręczania świadectw promocyjnych uczniom zostanie przekazana w późniejszym terminie.

2020-05-22 15:07:40

Zawieszenie zajęć do 7 czerwca z wyjątkami

Rozporządzenie Ministra Edukacji z dnia 18 maja zmieniające rozporządzenie z 11 marca w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przedłuża do 7 czerwca ograniczenia w funkcjonowaniu szkół. W tym czasie zajęcia będą realizowane w formie kształcenia na odległość z tym, że:

• od 18 maja na terenie szkoły mogą się odbywać zajęcia rewalidacyjne za zgodą rodziców,
  • od 25 maja na terenie szkoły mogą się odbywać konsultacje z nauczycielami przedmiotów objętych egzaminem maturalnym dla uczniów przystępujących do egzaminu dojrzałości,
  • od 1 czerwca na terenie szkoły mogą się odbywać konsultacje dla uczniów pozostałych klas.

Konsultacje mogą mieć wymiar indywidualny bądź grupowy (do 12 uczniów w grupie).

Powyższe zalecenia obowiązują do 7 czerwca.

2020-05-22 15:05:40

Wytyczne w sprawie egzaminu maturalnego

Proszę o zapoznanie się z zaleceniami CKE i GIS dot. tegorocznego egzaminu maturalnego. Abiturienci proszeni są o sprawdzanie poczty na dzienniku elektronicznym, gdzie będą przekazywane informacje bieżące związane z godzinami i miejscem zdawania kolejnych egzaminów.

Szczegółowe wytyczne: kliknij tutaj

Zasady przeprowadzania egzaminów w 2020 r. - regulacje prawne

2020-05-18 10:07:40

18 maja 2020

W dniu 100. urodzin Karola Wojtyły - Patrona Liceum, dyrektor szkoły w imieniu całej społeczności - nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, pracowników obsługi, rodziców oraz uczniów złożył kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II przy ICDS w Łomiankach.

2020-05-15 14:14:18

Z okazji Święta Szkoły

18 maja przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły - Patrona Szkoły. Data ta jest równocześnie Świętem Szkoły. Zachęcamy przy tej okazji do lektury najnowszego numeru gazetki szkolnej LOLEK. Obok treści poświęconych Patronowi znajdują się tam także materiały o działalności szkoły i rekrutacji na nadchodzący rok szkolny.

2020-05-13 19:07:40

Zapraszamy Kandydatów

2020-05-06 10:14:18

Harmonogram (aktualizacja)

Harmonogram egzaminu maturalnego i link do załącznika pdf. Zobacz Harmonogram .