Witamy w Liceum Ogólnokształcącym

Nasze liceum skończyło 18 lat!

Nasz Patron
Uczymy się od Patrona: szacunku dla innych, dialogu i otwartości, życia w zgodzie z ludżmi i otaczającą przyrodą.

WSTAJEMY Z KANAPY!
Z Łomianek do Wadowic i Rzymu
SZLAKAMI PAPIESKIMI W 100 LECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY

U nas efektywnie przygotujesz się do matury, opanujesz języki obce, nauczysz się prowadzić własną firmę.

Posiadamy doskonale wyposażoną salę informatyczną

W budynku szkoły basen i hala sportowa.

Po Wt Śr Cz Pt So Nd

Aktualności 2020/2021

2021-07-27 10:14:18

Rekrutacja

Przypominamy osobom zakwalifikowanym do klasy pierwszej o konieczności dostarczenia oryginału świadectwa i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty! Termin upływa w piątek, 30 lipca. Niedopełnienie tego obowiązku oznacza skreślenie ucznia z listy zakwalifikowanych.

2021-07-15 10:14:18

Harmonogram egzaminów poprawkowych z przedmiotów

23 sierpnia - egzamin poprawkowy z matematyki, informatyki i języka angielskiego;
9.00 - część pisemna
od 12.00 - część ustna
informatyka
10.30 - część pisemna
11.40 - część ustna
j. angielski
15.00 - część pisemna
16.15 - część ustna
24 sierpnia - egzamin poprawkowy z WOS-u
12.30 - część pisemna
13.45 - część ustna
Przypominamy tym, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby zgłosić się do sekretariatu szkoły po odbiór zagadnień.

2021-07-07 10:15:20

Kandydaci!

Przypominamy, że 14 lipca upływa termin dostarczenia - osobiście lub pocztą elektroniczną - kopii świadectwa ukończenia ósmej klasy i kopii zaświadczenia o wynikach egzaminu. Bardzo prosimy o nieczekanie do ostatniego dnia tego etapu! Komisja rekrutacyjna na bazie kopii tworzy listę kandydatów zakwalifikowanych/niezakwalifikowanych.

2021-06-26 10:15:20

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dobiega końca kolejny rok szkolny. Mijające 10 miesięcy upłynęło głównie pod znakiem nauki zdalnej. Tym większe podziękowania należą się Gronu Pedagogicznemu, Uczniom oraz ich Rodzicom/Opiekunom. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej proces edukacji mógł przebiegać efektywnie, z korzyścią dla uczniów. Trudny czas uwidocznił nam wszystkim istotę kontaktu z drugim człowiekiem. Wiemy już, że nawet najlepsze formy pracy na odległość nie zastąpią obecności w murach szkoły. Oby nowy rok szkolny nam to umożliwił. To czas, w którym gratulujemy osiągniętych wyników uczniom kończącym kolejny rok nauki. Przepełnia Nas duma z ilości świadectw z wyróżnieniem. Czas na zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia we wrześniu!

2021-06-25 10:15:20

W przeddzień wakacji

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1a i 2p udali się na wspólne wyjście do ZOO. Była to dobra okazja do wspólnego spędzenia czasu przed wakacjami. Dziękujemy uczniom za obecność oraz nauczycielom za organizację :)

2021-06-21 10:14:18

Uwaga Kandydaci!

Upłynął termin składania wniosków o przyjęcie do LO. Od 25 czerwca do 14 lipca uczniowie, którzy aplikują do LO muszą dostarczyć (osobiście lub pocztą elektroniczną) kopię świadectwa ukończenia szkoły oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Kopie muszą posiadać poświadczenie za zgodność z oryginałem. 22 lipca zostanie wywieszona lista zakwalifikowanych. Od 23 do 30 lipca uczniowie zakwalifikowani dostarczają oryginały świadectw ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu. Osoby, które nie dostarczą oryginałów nie zostaną przyjęte! Ostateczna lista przyjętych zostanie wywieszona 2 sierpnia.

2021-06-14 10:15:20

Narodowy Dzień Pamięci

14 czerwca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Dokładnie 81. lat temu pierwsi więźniowie polityczni trafili do obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau.

2021-06-02 10:15:20

Dzień Dziecka

Z okazji dzisiejszego święta Nasza młodzież udała się do Pizza Łomianki gdzie przy sprzyjającej aurze, pysznej pizzy i w miłej atmosferze upłynęło wtorkowe przedpołudnie :)

2021-05-21 10:15:20

Poznać Patrona

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła - patron naszego liceum.

Z tej okazji uczniowie wzięli udział w internetowej grze Escape room dotyczącej życia przyszłego papieża. W drugiej części zajęć, każda klasa została podzielona na 4 grupy. Zadania, które przyszło im rozwiązywać dotyczyły m.in. wywiadu z Karolem Wojtyłą na temat współczesnych problemów świata m.in epidemii, szczepień, niepokojów społecznych. Należało również sprawdzić i poszukać informacji historycznych – np. kto był królem Wielkiej Brytanii w roku urodzenia Wojtyły, albo kto był Naczelnikiem w Polsce w tym okresie. Jedna z grup musiała zaplanować wycieczkę z Karolem uwzględniając jego pasję, a kolejna zastanowić się nad wybranymi cytatami patrona naszej szkoły.

Kreatywność i zaangażowanie uczniów oceniamy na 6!